پارتنر چیست؟

پارتنر یعنی چه؟ کلمه پارتنر به انگلیسی (partner) به معنی : شریک ، همسر ، یار ، سهیم ، هم دست به کار میرود.


به عنوان مثال در فرهنگ غربی وقتی دختر و پسری نامزد میشود یا قصد ادامه رابطه به جهت ازدواج و با هم بودن دارند پارتنر یکدیگر به حساب می آیند. یا زمانیکه شخصی را به تنهایی برای یک مهمانی دعوت کنند، ممکن است گفته شود: میتوانید یک پارتنر برای خود بیاورید. این یعنی آن شخص میتواند همراهی با خود برای مهمانی ببرد. این حالت در فرهنگ ایرانی نیز معنی دارد. گاهی اوقات وقتی شما به مهمانی دعوت میشوید ممکن است میزبان امکان آوردن همراه را به شما اطلاع دهد و به عنوان مثال شما با برادر، مادر ،خواهر و یا دوست خود به مهمانی بروید که در واقع برای خود پارتنر برده اید. 

اما مفهوم پارتنر در شرایطی که دو نفر کار مشخصی را به صورت شراکتی یا همکاری مستقیم انجام میدهند نیز به کار میرود. مثلا در دهه 80 فیلم های سینمایی ایران نمایش دهنده این بود که : محمد رضا گلزار و مهناز افشار پارتنر هم بودند و حمید گودرزی و الناز شاکردوست پارتنر یکدیگر. پس در عرصه هنر افرادی که با یکدیگر و به کمک هم نقشی را ایفا میکنند و یا کار مشترکی را به سر انجام میرسانند پارتنر یکدیگر محسوب میشوند.

پارتنر به فردی که در یک شرکت با دیگری یا دیگران مشارکت می کند(به ویژه در شرایطی که ریسک و سود مشترک داشته باشند و هر شریک در سود کل شرکت مشترک است) نیز گفته میشود.شاید بتوان هم معنی پارتنر را در فارسی : همراه ، هم بازی ، شریک ، دوست فابریک و … دانست. اما به صورت کلی پارتنر یعنی شخصی که شما را همراهی میکند (که این همراهی مطابق توضیحات داده شده در بسیاری زمینه ها معنا دارد).

مترادف های پارتنر بودن

پارتنر : همکار، رفیق، هم تیمی، شریک تجاری ، شریک مدیریتی ، شرکای جرم و جنایت ، شریک زندگی
0 1

0 نظر

هیچ دیدگاهی برای این مورد ثبت نشده است

برای ارسال نظر باید ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید