هدف گذاری بیهوده در روابط شخصی
هدف گذاری بیهوده در روابط شخصی

در این مطلب به بررسی هدف گذاری در روابط شخصی پرداخته شده و بررسی می شود هدف گذاری در مورد چه مسائلی قابل انجام است.


وقتی تصمیم می گیرید وزنتون رو کم کنید، خب میشه براش برنامه ریزی کرد، ورزش کرد، رژیم گرفت، جراحی کرد و ... وقتی تصمیم می گیرید مهاجرت کنید، خب بازم مراحلش مشخصه؛ اولش تصمیم می گیرید کجا برید، بعدش وکیل می گیرید، زبان می خونید و در نهایت بعد از طی کردن مراحلش بالاخره از یه جای دنیا سر در میارید، به این فرآیند میگن هدف گذاری. در مورد خیلی از مسائل دیگه همچون مسائل درسی و شغلی میشه با انتخاب هدف و برنامه ریزی بهشون رسید. خب تا اینجا همه چی مث روز روشنه، هدف رو انتخاب می کنی، بعدش براش برنامه ریزی می کنی و در نهایت بهش میرسی.
ولی پرسش اصلی اینجاست که در مورد چه مسائلی نمیشه هدف گذاری کرد؟! یعنی در چه خصوصی اگه هدف گذاری کنی به جای اینکه بهش برسی احتمالا ازش دور میشی؟! به نظرتون چه هدفیه که هر چی بیشتر براش برنامه ریزی کنید، احتمالا بیشتر ناکام، ناامید و سرخورده میشید؟!
ایجاد رابطه عاطفی عمیق دراز مدت!! چه با هدف دوستی، چه با هدف ازدواج! این چیزیه که اگه بخواید برای داشتنش هدف گذاری کنید، ازش دور میشید، ناکام و سرخورده میشید و در نهایت کلکتون کندس! بحث سر این نیست که برای بهره بردن از یک رابطه عاطفی پایدار و عمیق باید بی تفاوت و منفعل بود، بلکه بحث اینه که با این هدف توی فضاهای اجتماعی نمیبایست حاضر شد، با این هدف مهمونی ترتیب نده، با این هدف دانشگاه نرو، با این هدف رابطه جنسی نداشته باش، با این هدف وارد بازار کار نشو، با این هدف جراحی زیبایی نکن، کلا با این هدف کاری نکن!! چون به طرز عجیبی مث ویزیتورها (با احترام به تمام ویزیتورها) رفتار و ابراز احساساتتون مصنوعی، خام و نتراشیده میشه و این دقیقا توسط شخصی که کاندیدای برقراری رابطه با چنین کیفیتی هست به راحتی قابل تشخیصه و از شما اجتناب میکنه. این یعنی کاهش شانس شما در ایجاد رابطه عاطفی عمیق دراز مدت! چه با هدف دوستی، چه با هدف ازدواج. و افزایش شانس شما برای ایجاد رابطه سطحی و غیر مسئولانه.
همیشه بدونید هدف گذاری برای مسائلی که شما نقش اول هستین و طی کردن مراحلش فقط پای خودتونه مثمر ثمره ولی برای مسائلی که فرد دیگه ای اندازه شما نقش داره نمیشه به تنهایی هدف گذاری کرد.

خوشحال میشم نظراتتون رو پیرامون این مسئله بدونم


0 2

روانشناسی شخصیت و مسائل اجتماعی<
روانشناسی شخصیت و مسائل اجتماعی
0   دنبال کننده
بازدید از کانال