واکنش «جان لجند»، «ریحانا»، «کریس اوانز» و بسیاری دیگر به تیراندازی‌های ال پاسو و دیتون

واکنش سلبریتی ها به تیراندازی روز یکشنبه در امریکا


در کمتر از 24 ساعت دو حمله‌ مسلحانه در ایالات متحده به وقوع پیوست. یکی در ال پاسو ایالت تگزاس و دیگری در دیتون اوهایو. این درحالی است که هفته‌ی گذشته در فستیوال گیلروی گارلیک ایالت کالیفرنیای شمالی سه تن قربانی تیراندازی شده بودند. طولی نکشید که هالیوود و اصحاب رسانه به این رویداد هولناک واکنش نشان دهند و از مقامات درخواست کنند که هر چه زودتر قانون حمل اسلحه اصلاح شود.
یکشنبه صبح مردی در نزدیکی یک بار واقع در دیتون اوهایو 20 تن را به ضرب گلوله از پا درآورد، اما کمتر از 24 ساعت بعد در حادثه‌ی تروریستی دیگری در شهر ال پاسو روی داد و 20 قربانی دیگر گرفت.
«دونالد ترامپ» با ارسال پیامی در توئیتر نوشت: «تیراندازی‌های امروز در ال پاسو ایالت تگزاس، نه تنها تراژیک بلکه بزدلانه بودند. من در کنار تمامی افرادی قرار می‌گیرم که این عمل نفرت‌انگیز را محکوم می‌کنند. کشتن انسان‌های بی‌گناه به هیچ روی قابل توجیه نیست… من و ملانیا با مردم عزیز تگزاس همدردی می‌کنیم.»

بسیاری از سلبریتی‌ها از اظهارات «دونالد ترامپ» و سناتور «میچ مک‌کانل»‌ از حامیان قانون حمل اسلحه راضی نشدند. «ریحانا» در صفحه‌ی اینستاگرام خود خطاب به ترامپ می‌نویسد: «در کشور تو دو حمله‌ی تروریستی متوالی ظرف کمتر از 24 ساعت روی داده و 30 انسان بی‌گناه را کشته. این اتفاق به فاصله‌ی چند روز پی از یک حمله‌ی دیگر در کالیفرنیا رخ داده. تروریست می‌تواند در وگاس به صورت قانونی سلاح (AK-47) خریداری کند، سپس چند ساعت رانندگی کند و به یک فستیوال غذایی در کالیفرنیا برود و 6 نفر دیگر از جمله یک پسر بچه را به کشتن دهد! دنیایی را تصور کنید که تهیه‌ی اسلحه از ویزا راحت‌تر باشد!»
«اندی ریچر» کمدین آمریکایی خطاب به مک‌کانل می‌نویسد: «تو چرا وحشت‌ کرده‌ای؟ این دقیقاً اتفاقی است که تو، دقیقاً و مشخصاً خود تو از آن حمایت کرده‌ای. این سودجویی بزدلانه‌ی توست که قتل‌عام‌هایی اینچنین را موجب می‌شود. لازم نیست برای کسی دعا و سوگواری کنی. فقط باید احساس شرمندگی کنی، ای غول حریص توخالی.»
«جولین مور» در این باره توئیت کرد: «شب گذشته که سرم را زمین گذاشتم صدها نفر در اعتراض به تیراندازی هولناک ال پاسو اعتراض کرده بودند. اما وقتی بیدار شدم، تیراندازی تراژیک دیگری در دیتون به وقوع پیوسته بود. اکنون خشم و غضب من با حمایت از قانون کنترل حمل سلاح جایگزین می‌شود.»
«آدام مک‌کی» می‌نویسد: «حزب جمهوری‌خواه هیچ اقدامی برای جلوگیری از تیراندازی‌ها نخواهد کرد (حتی اگر به روشنی بتوان کارهایی انجام داد) زیرا میلیاردرهایی که حزب را در اختیار دارند هیچگاه تمایلی به داشتن دولتی توانمند نداشته‌اند. مبنای فکری این حزب تفرقه و جدایی انداختن میان مردم است.»

«جان لجند» شب گذشته نوشت: «وقتی اظهارات نژادپرستانه‌ای که از زبان رئیس جمهور جاری می‌شوند را محکوم می‌کنیم و در مورد سیاست‌های متعصبانه‌ی او نظر می‌دهیم، پرسشی آکادمیک مطرح نمی‌کنیم یا در یک بازی سیاسی شرکت نمی‌کنیم، مسئله مرگ و زندگی است. رئیس جمهور دائماً الهام‌بخش قاتلین است. او خود بخشی از مشکل ماست.»

«کریس اوانز» می‌نویسد: «حالا دیگر آنقدر تیراندازی‌ها به سرعت اتفاق می‌افتند که رئیس جمهور می‌تواند در یک توئیت به هر دوی آن‌ها اشاره کند.»

«ریز ویترسپون» می‌گوید: «وقتی که بیدار شدم خبر تیراندازی در دیتون اوهایو را شنیدم. این تلفات جانی بی علت غیرقابل تحمل است. نمایندگان ایالات متحده چه زمانی می‌خواهند قانون منطقی کنترل حمل سلاح را به تصویب برسانند؟»

«جیمی لی کورتیس»، «کوین بیکن»، «سث مک‌فارلین»، «آلبرت بروکس»، «لیلی راینهارت» و بسیاری دیگر از افراد سرشناس هالیوود هرکدام با ارسال پیام‌هایی در توئیتر این حملات را محکوم کردند و خواستار لغو قانون حمل اسلحه شدند.
0 1

سینما<
سینما
0   دنبال کننده
بازدید از کانال

ظ¾ط± ط¨ط§ط²ط¯غŒط¯ ظ‡ط§غŒ ط§غŒظ† ع©ط§ط±ط¨ط±


0 نظر

هیچ دیدگاهی برای این مورد ثبت نشده است

برای ارسال نظر باید ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید