طرز تهیه چیز کیک مرمری
طرز تهیه چیز کیک مرمری

چیز کیک شیرینی خوشمزه و پرمایه‌ای است که معمولا برای تهیه آن از پنیر ماسکارپونه یا پنیر خامه‌ای استفاده می‌شود. پنیری که برای تهیه چیز کیک مرمری در نظر گرفتیم، پنیر شکلاتی و ساده لبنه است.


مواد لازم برای تهیه چیز کیک مرمری

بیسکویت شکلاتی کرمدار پودر شده              2 پیمانه 
 کره ذوب شده                                      3 قاشق سوپ‌خوری
پنیر لبنه شکلاتی                                    600 گرم 
 پنیر لبنه ساده                                      200 گرم
 شکر                                                1 پیمانه
 وانیل                                               یک‌دوم قاشق چای‌خوری
 خامه ترش                                         200 گرم
تخم مرغ                                            4 عدد 


طرز تهیه چیز کیک مرمری

ابتدا فر را روی حرارت 150 درجه سانتی‌گراد گرم کنید.داخل یک ظرف بیسکویت کرم‌دار و کره را با هم مخلوط کنید. قالب مستطیلی شکل به ابعاد 32x23 سانتی‌متر را با آلومینیوم پخش کنید. مایه بیسکویت را به طور یکنواخت داخل قالب پخش و فشرده کنید.پنیر لبنه ساده، یک‌چهارم پیمانه از شکر، یک‌هشتم قاشق چای‌خوری وانیل و یک عدد تخم مرغ و 50 گرم خامه ترش را با هم مخلوط و آماده کنار بگذارید.پنیر لبنه شکلاتی، باقیمانده شکر و وانیل و خامه ترش را با همزن برقی به خوبی مخلوط کنید روی مایه بیسکویت بریزید. مایه لبنه ساده را با قاشق در نقاط مختلفی از سینی بریزید و با کمک سیخ چوبی به آن شکل ابر و باد بدهید.

سینی را داخل فر حدود 40 دقیقه بپزید. سپس اجازه دهید داخل فر خاموش به آرامی خنک شود. سپس به مدت 4 ساعت در یخچال قرار دهید. پس از این مدت کیک را به کمک فویل آلومینیوم از قالب خارج و به اندازه دلخواه برش بزنید و سرو کنید. برای تزیین چیز کیک، می‌توانید از انواع مغز‌ها، میوه‌ها، پودر شکلات یا تکه‌های خرد شده شکلات استفاده کنید.
 0 5

جذاب ترین ها<
جذاب ترین ها
0   دنبال کننده
بازدید از کانال