پیر تُسی طراح لباس فیلم‌های «یوزپلنگ» و «مرگ در ونیز» در سن 92 سالگی درگذشت
پیر تُسی طراح لباس فیلم‌های «یوزپلنگ» و «مرگ در ونیز» در سن 92 سالگی درگذشتپیر تُسی طراح لباس فیلم‌های «یوزپلنگ» و «مرگ در ونیز» در سن 92 سالگی درگذشت.

به گزارش خبرنگار حوزه سینما گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از ورایتی، پیر تسی طراح لباس مشهوری که در فیلم‌های همچون «یوزپلنگ» و «مرگ در ونیز» کار کرده است، روز گذشته در روم درگذشت. او 92 ساله بود.

در طی پنجاه سال فعالیت حرفه ای، تسی خودش را به عنوان یکی از بزرگترین طراحان لباس در سینمای هالیوود مطرح کرده بود.

او بارها نامزدی اسکار را تجربه کرد و در سال 2013 نیز یک جایزه اسکار افتخاری دریافت کرد.

این هنرمند علاوه بر هالیوود در فیلم‌های محبوبی از کشور‌های دیگر از جمله فیلم‌های «یوزپلنگ»، «لودویگ»، «مرگ در ونیز» و «غروب خدایان» فعالیت کرده است. فیلم شاخص دیگر وی «دیروز، امروز، فردا» است که جایزه بهترین فیلم خارجی زبان اسکار را دریافت کرده است.

او بزرگ شده ایتالیا بود و کار اول خودش را به عنوان کمک طراح لباس با فیلم «شمعدان» آغاز کرد. او پس از آشنایی با وکینو ویسکونتی کارگردان نامدار ایتالیایی، در سال 1949 با وی همکاری کرد و به شهرت رسید.

در سال 1963، اولین نامزدی اسکار خود را با فیلم «یوزپلنگ» تجربه کرد. بعد از آن وی سه بار دیگر با فیلم‌های «لودویگ»، «قفسی برای دیوانگان» و «لا تراویاتا» در اسکار حضور پیدا کرد که دست خالی مراسم را ترک کرد. اسکاری که در سال 2013 به وی داده شد، برای قدردانی از زحمات وی به صورت افتخاری بود.


0 0