• تاریخ
  امروز
 • جمعه 01 تیر 1397
  01 / 04 / 1397
 • Friday 22 June 2018
  22 / 06 / 2018
 • pm
 • 481
 • 1,463,248
 • رتبه الکسا جهان249,735
  رتبه الکسا ایران6,394
pop.informationstar.ir
pop.informationstar.ir
pop.informationstar.ir
pop.informationstar.ir
دانلود تریلر
نقد و بررسی فیلم من روبات هستم
∗2004∗ I ROBOT

  

 

 

 

 

فوق العاده خوب است!
Mstrom4221 ژوئیه 2004
وقتی بزرگ شدم، یکی از نویسندگان مورد علاقه من اسحاق آسیموف بود. من کتابها و ایده هایم را درباره روبات ها دوست داشتم. این مرد همانطور که نوشت، یک نابغه بود؛ او سه قانون روباتیک را اختراع کرد، همانطور که ابتدای فیلم به ما می گوید، آنها عبارتند از:

 

1) یک ربات هرگز نمی تواند به انسان آسیب برساند.

 

2)ربات باید از تمام دستورات انسانی اطاعت کند مگر اینکه با قانون اول مقابله کند.

 

3) یک ربات باید خودش را محافظت کند مگر اینکه با دو قانون اول مقابله کند.

 

 

 


به همین دلیل و به دلیل این واقعیت که من می دانستم که ویل اسمیت، بازیگر پیشرو در این فیلم بود. انتظارات از این فیلم پایین رفت. من انتظار داشتم یک فیلم کلاسیک پر از انفجار و روبات های قاتل را ببینم.

من این کار را کردم، یا حداقل بخش انفجارها، اما تصور می کردم تعجب من این بود که فیلم به بیش از انتظارات من و بیشتر رسید. اگر چه در طول اعتبارات پایان می یابد که فیلم توسط کتاب های اسحاق اسیموف پیشنهاد شده بود، اما بیشتر فیلم ها با ایده های اسحاق اسیموف درباره روبات ها کاملا درست بود. این فیلم با مفاهیمی که اسحاق اسیموف با آن بازی کرده است، اگر بتوان سه قانون را ایجاد کرد، آنها می توانند شکسته شوند. و این هم یک "اسموف" است.

ویل اسمیت توانست یک عملکرد خیره کننده را به عنوان "دل اسپونر"، یک کارآگاه شیکاگو که مشکوک به روبات ها است و در مقابل تکنولوژی است، خنثی کند. بازیگری او بسیار شبیه بازیگری او در "دشمن دولت" است تا کارهایش در دو فیلم  علمی تخیلی، "روز استقلال" و "مردان در سیاه". او یک شخصیت قابل اعتماد است، و شما در نهایت همدردی می کنید چون یاد می گیرید که چرا دقیقا او از روبات ها متنفر است.

یک نقطه بسیار انتقاد از طرفداران کتاب می آید که در آن بریجت مولانا نقش سوزان کالوین را بازی می کند. درست است که موسانان به عنوان کالوین خیلی جوانتر از نسخه اسحاق آسیموف است، اما فراتر از آن من نیز متوجه شدم که او نیز یک شگفتی خوشایند است. او شخصیت شخصیت خود را به خوبی اجرا می کند، عملکرد چوبی مانند ربات را تحویل می دهد. او در این حقیقت آشکار است که او روباتها را خیلی بیشتر از انسانها دوست دارد، و ناتوانی او از Spooner سرگرم کننده است. در طول فیلم، او کمی خنثی می شود، اما نه چندان باور نکردنی. من او را پیدا می کنم شخصیت قابل اعتماد است.

سحابی خالص نابغه در این فیلم، ربات سانی است که در ابتدا یکی از داده های Star Trek را یادآوری می کند. شخصیت او در طی داستان داستان تکامل یافته است و الکس Proyas کار خوبی در نگه داشتن ما در حدس زدن اینکه آیا ربات احساسی یک "مرد خوب" است یا نه.

این فیلم که من آن را دو بار دیده ام، بیش از زغال سنگ به سر می برده است، بنابراین در قلمرو مجوز هنری صحبت می کنم، اما احساس کردم اسحاق آسیموف، اگر او اینجا بود، نسبت به این فیلم خوشحال بود. تنها دو مورد از درگیری ممکن است میزان خشونت علیه روبات های واقعی در داستان باشد (او هرگز خشونت آمیز در داستان های کوتاه / کتاب های او نبود) و اوج اوج لحظات معمول هالیوود، که، بله، به شدت خراشیده شد از Terminator برای مدت زمان زیادی وجود دارد. پایان، من احساس کردم، تعمیر و پیچیده شده به خوبی، تشکیل برای هر گونه اقدام بیش از حد قبل از آن بود.
دو نکته درباره فیلمبرداری در این فیلم، اول از همه، صحنه ماتریس لازم نبود. یک شخصیت در حال تعقیب بود و یک مکث تریتی در اواسط هوا ایجاد کرد، که من را از فیلم به مدت چند ثانیه کشیده بود. خوشبختانه بازگشت به فیلم خیلی سخت نبود. یادداشت دوم چیزی بود که احساس کردم در بخش الکس Proyas، که "دوربین در حال حرکت با جسم شی متحرک" بود بسیار ابتکاری بود. من متوجه شدم حداقل سه نفر از آنها در فیلم. فیلم بسیار خوب وجود دارد. من مطمئن هستم که در چند سال آینده خیلی بدبخت خواهد شد، اما اکنون خوب است. CGI همچنین به خاطر اینکه روباتها به خوبی با محیط اطراف خود می مانند، ذکر می کنند. در نهایت CGI به یک نقطه رسیده است که حتی برای یک لحظه هم به نظر نمیرسد.

در رابطه با برهنگی در فیلم ... من چند نظر سنجی را خواندم که بر روی مویننه در صحنه ی دوشیزه غرق شد و فراموش نکنید که وی اسمیت را به طور کامل با هیچ صحنه دوش حمام برهنه نبیند. من باید بگویم، به عنوان یک بیننده زن، آن است که خوب پایان پایان سخاوتمندانه چوب، زمانی که آن را به چیزی به نظر می رسد، جرات می گویند جذاب است؟ همانطور که ویل اسمیت بسیار زیبا بدن توسعه یافته است.

در نهایت و در یک نقطه که هیچ ارتباطی با فیلم ندارد و بیشتر به سوالات مطرح شده توسط آن - تا یک روز بعد و فکر کردن در مورد فیلم بیشتر، من متوجه شدم که "من، ربات" نیز بسیار اجتماعی متفاوت است همانطور که در دو شخصیت اصلی، از جمله قهرمان سیاه و سفید مرد، یک زن و یک (رو) مرد (مرد). من این عجیب را در تماشای آن پیدا نکردم، شاید به این دلیل که ویلی اسمیت چنین شخصیتی قابل تشخیص است، اما بعد از آنکه فکر کرد، احساس می کنم این یک نشانه بسیار مثبت است. به من نشان می دهد که جامعه در حال تغییر است. من احساس می کنم که حتی 10-15 سال پیش نمی توانستم آن را ببینم و چیزی از آن نفهمیدم. من پیش از این متوجه شدم که ... اکثر دیدگاه های برابر جنسیتی / اجتماعی به نظر می رسد از داستان علمی تخیلی در رسانه های ما ... جالب است.

در حال حاضر، البته این فیلم برخی از سوالات اخلاقی را مطرح می کند مانند اینکه اگر همه چیز درست باشد که یک کلاس بنده / برده را از روبات ها و غیره بسازیم، اما در کل من واقعا این فیلم را دوست داشتم. هر فیلم ای که باعث می شود شما فکر کنید یک فیلم خوب است، هر فیلم ای که به شما سرگرم کننده، درام، عمل، رمز و راز می دهد و باعث می شود که فکر کنید یک فیلم عالی است. با تشکر از خدا، من ربات همه موارد فوق است.


نظرات کاربران

 • نام کامل :
 • آدرس ایمیل :
 • متن نظر :
 • کد امنیتی :
 • نمایش یک کد امنیتی جدید کد امنیتی
 •  


آخرین خبرهای ویژه
∗سازمان فضایی آمریکا معجزه شق القمر پیامبر را اثبات کرد∗ ∗سازمان فضایی آمریکا معجزه شق القمر پیامبر را اثبات کرد∗
تریلر The Incredibles 2 2018 تریلر The Incredibles 2 2018
∗تمرین حرفه ای رونالدو و تیم رئال مادرید∗ ∗تمرین حرفه ای رونالدو و تیم رئال مادرید∗
∗ تکنیک برتر در فوتبال∗(1) ∗ تکنیک برتر در فوتبال∗(1)
گالری تصاویر (HD) بازی گالری تصاویر (HD) بازی
گالری تصاویر (HD) فیلم گالری تصاویر (HD) فیلم
نقد و بررسی فیلم ایت(IT) نقد و بررسی فیلم ایت(IT)
برترین فیلم های کریستوفر نولان برترین فیلم های کریستوفر نولان

logo-samandehi