آموزش تصويري ساخت گل های کاغذی
 آموزش تصويري ساخت گل های کاغذیآموزش ساخت گل های زیبا با وسایل ساده و معمولی

ساخت گل های تزیینی متنوع را می توان با ساده ترین وسایل انجام داد، یکی از روش هایی که امروزه در در ساخت گل مورد توجه قرار گرفته است، ساخت انواع مدل گل کریستالی است. علاوه بر آن می توان به ساخت گل های کاغذی نیز اشاره نموده که به راحتی انجام می گیرند. از این رو قصد داریم در این مقاله به آموزش ساخت گل با روش های مختلف بپردازیم که امیدواریم مورد توجه شما دوستان علاقه مند قرار بگیرند.


آموزش ساخت گل با کاغذ کشی :

کاغذ کشی یکی از ابزار های جالب برای گلسازی و ساخت انواع گل های زیبا است، بدین منظور چند رنگ کاغذ کشی متنوع و زیبا را انتخاب نمایید. سپس الگوی گلبرگ ها را در سایز دلخواه بر روی کاغذ کشی منتقل نموده و برش بزنید.حال با استفاده از یک مداد یا خودکار، به گلبرگ ها فرم دهید، بدین منظور بهتر است لبه های کار را به بیرون فرم دهید تا گل شما زیبایی بیشتری داشته باشد.زمانی که تمامی گلبرگ های شما آماده شد، آنها را مطابق تصویر زیر کنار یکدیگر قرار دهید.در مرحله آخر از ساخت گل با کاغذ کشی بهتر است انتهای آن را با نخ ببندید، تا گل زیبایی داشته باشید.


ساخت گل کاغذی :

برای ساخت گل کاغذی می توانید از انواع کاغذ با رنگ های متنوع استفاده نمایید، در اینجا سعی نمودیم از دو رنگ کاغذ استفاده نماییم تا گل کاغذی زیبایی داشته باشیم.برای شروع کاغذ را مطابق تصاویر زیر تا بزنید. این مدل را می توان مدل بادبزنی نامید که همه ما بارها آن را تجربه نموده ایم.

بعد از اینکه مراحل تا زدن کاغذ به اتمام رسید، آن را مجددا از وسط تا بزنید و با سیم گلسازی  و یا نخ ضخیم ببندید.حال با قیچی نوک تیز لبه های کار را بچینید و به حالت مثلثی در آورید.در این مرحله با دست لابلای کاغذها را باز نمایید و به گل حجم دهید.گل کاغذی ما آماده است، آن را در رنگ ها و سایز های مختلف تهیه نموده و تزیینات زیبایی با آن انجام دهید.


ساخت گل با دستمال کاغذی :

آموزش ساخت گل که در این بخش قصد ارائه آن را داریم را می توان با انواع دستمال کاغذی انجام داد، ما از دستمال کاغذی لوله ایی استفاده نموده ایم.تکه ایی دستمال کاغذی برداشته و آن را همچون گل قبلی، به صورت بادبزنی تا کنید.حال قسمت وسط آن را با روبان یا سیم گلسازی ببندید. همانطور که مشاهده می فرمایید این روش مشابه روش قبل است، با این تفاوت که در این مدل، به جای کاغذ از دستمال کاغذی استفاده می شود.

دستمال کاغذی های به هم چسبیده را با دست فرم دهید، مشاهده خواهید نمود که گل شما دارای حجم می شود و زیبایی و جذابیت بیشتری خواهد یافت.گل زیبای ما آماده استف می توانید با دستمال کاغذی رنگی و یا کاغذ کشی برای گل، برگ های زیبا نیز تهیه کنید و از این طریق گلدان گل عالی و جالبی داشته باشید.


0 1