مدل مفهومی و برقی سئات el-Born رونمایی شد

سئات اسپانیا خودروی الکتریکی جدید خود با نام el-Born را معرفی کرد که برای سال ۲۰۲۰ وارد خط تولید خواهد شد.مدل مفهومی و برقی سئات el-Born رونمایی شد

سئات اسپانیا خودروی الکتریکی جدید خود با نام el-Born را معرفی کرد که برای سال ۲۰۲۰ وارد خط تولید خواهد شد.

سئات به‌عنوان یکی از زیر مجموعه‌های گروه فولکس واگن تصمیم دارد تا برای سال ۲۰۲۰ اولین محصول خود را با نام el-Born وارد بازار کند. این محصول جدید طراحی بسیار آینده‌نگرانه‌ای دارد و روی پلتفرم کاملا جدید گروه فولکس واگن یعنی ID ساخته خواهد شد. مدل el-Born به‌عنوان یک هاچ بک برقی ادامه‌دهنده‌ی راه سئات لئون خواهد بود و انتظار می‌رود تا همانند لئون تبدیل به خودرویی محبوب و موفق شود.

در el-Born از یک موتور برقی با قدرت ۲۰۱ اسب‌بخار استفاده شده است. el-Born همچنین می‌تواند شعاع حرکتی ۴۲۰ کیلومتری را فراهم کند که از این نظر از نزدیک‌ترین قبای خود یعنی رنو Zoe و نیسان لیف در جایگاه بالاتری قرار می‌گیرد. در تست‌های انجام‌شده، رنو و نیسان هر یک توانستند به شعاع حرکتی ۲۱۲ و ۲۰۵ کیلومتر دست پیدا کنند پس مشاهده می‌کنید که سئات از رقبای خود خیلی بهتر عمل کرده است. از نظر توانایی‌های حرکتی نیز el-Born می‌تواند سرعت خود را در ۷.۵ ثانیه از صفر به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برساند.

سئات el-Born همچنین به سیستم شارژ سریع مجهز است به‌طوری‌که می‌تواند ۸۰ درصد از ظرفیت باتری خود را در عرض ۴۷ دقیقه شارژ کند. برای این کار سئات از یک سیستم شارژ سریع ۱۰۰ کیلوواتی بهره‌گیری کرده است. البته اگر بخواهید باتری خودرو را با شارژر معمولی دیواری در منزل شارژ کنید، زمان شارژ افزایش چشمگیری پیدا خواهد کرد.

از آنجایی که دمای بسیار پایین در فصل زمستان یا در مناطق سردسیر می‌تواند روی عملکرد باتری تاثیر منفی داشته باشد، در سئات el-Born از یک سیستم گرم‌کننده‌ی باتری استفاده شده است که می‌تواند با گرم کردن باتری در هنگام سرما به افزایش برد خودرو کمک کند. این سیستم می‌تواند در شرایطی برد خودرو را تا ۵۹ کیلومتر افزایش دهد.

محصولات سئات به‌طور سنتی همیشه به‌عنوان نسخه‌های اسپرت محصولات فولکس شناخته شده‌اند. در el-Born نیز سئات سعی کرده تا این رویه را حفظ کند و این را می‌توان از ارتفاع پایین خودرو و پهنای زیاد آن متوجه شد.
0 0

0 نظر

هیچ دیدگاهی برای این مورد ثبت نشده است

برای ارسال نظر باید ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید